Uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola

2 miesiące temu

W dniu 9 marca 2024r. odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego budynku Samorządowego Przedszkola w Szczawinie Kościelnym.

W uroczystości uczestniczyło wielu gości, wśród nich m.in. Pan Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Maciej Małecki - Poseł na Sejm RP, Pan Tomasz Rzymkowski - Minister Edukacji w latach 2021 – 2023, Pani Maria Wróblewska - Wicestarosta Powiatu Gostynińskiego, Pan Roman Wojciechowski - Przewodniczący Rady Gminy, Przedstawiciele Rady Gminy i Rady Powiatu, Pani Grażyna Kiełbasa - Wieloletnia Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Szczawinie Kościelnym, Pani Urszula Koniarek - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trębkach, Pan Andrzej Osiak - Prezes gostynińskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, Pani Ewa Chodorowska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Szczawinie Kościelnym, Pani Monika Cichońska - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczawinie Kościelnym, Pani Karolina Bednarz - reprezentująca Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, Pan Zbigniew Filipiak - Sekretarz Gminy, Pani Małgorzata Salamandra - Skarbnik Gminy, Wykonawca Firma "ELVIS"- Pan Robert Kaczmarek wraz z Kierownikiem budowy Panem Dariuszem Moszczyńskim, Przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Nadleśnictwa.

Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi. Ceremonii tej dokonali: Pan Maciej Małecki - Poseł na Sejm RP,  Pan Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pani Barbara Stępniak - Wójt Gminy, Pan Marian Żuchniewicz - Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Szczawinie Kościelnym, Pan Roman Wojciechowski - Przewodniczący Rady Gminy. Następnie poświęcenia obiektu dokonał ks. Grzegorz Zakrzewski Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Płockiej.

Następnie Dyrektor Samorządowego Przedszkola Pani Marta Cichosz powitała zgromadzonych gości i podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do wybudowania przedszkola. pozyskania środków finansowych niezbędnych oraz tym, którzy byli zaangażowani w jego budowę. W krótkich słowach zaprezentowała nowo powstały budynek, jego zalety oraz funkcjonalność.

W dalszej części uroczystości przyszedł czas na przemówienia, gratulacje oraz kwiaty.

Głos zabrała Wójt Gminy Szczawin Kościelny Pani Barbara Stępniak, która, podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się pozyskania środków finansowych niezbędnych oraz tym, którzy byli zaangażowani w jego budowę. Także Pan Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Maciej Małecki - Poseł na Sejm RP i Pani Maria Wróblewska - Wicestarosta Powiatu Gostynińskiego z wielkim uznaniem wyrażali się na temat zrealizowanej inwestycji, podkreślając jednocześnie, że jest to wspaniały, nowoczesny budynek, którzy będzie służył najmłodszym a inwestycja w dzieci to najlepsza inwestycja.

Podczas części artystycznej uroczystości goście mogli obejrzeć piękny występ artystyczny przedszkolaków przygotowany przez Panią Barbarę Morawską.

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości wszyscy uczestnicy wydarzenia skosztowali tortu przygotowanego i ufundowanego przez Pana Piotra Majewskiego - właścicela Piekarni Pacyna.

Na koniec każdy miał możliwość obejrzenia wnętrza przedszkola. Zarówno wygląd zewnętrzny budynku, parking oraz piękne kolorowe wnętrza wyposażone w nowoczesne instalacje zrobiły na obecnych ogromne wrażenie.

Dzień oficjalnego otwarcia przedszkola był wyjątkowy i długo oczekiwany, zarówno przez rodziców, jak i dzieci, a także przez całe środowisko lokalne. Doczekaliśmy się pięknej i bogato wyposażonej placówki, która pozwoli w komfortowych i przyjaznych warunkach na zaspokajanie podstawowych potrzeb rozwojowych naszych Przedszkolaków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Wzmianki o wydarzeniu w mediach: