WITAJ WIOSNO! - Świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny

miesiąc temu

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie.

Obchody rozpoczęliśmy od rozmów i zagadek związanych z nową porą roku. Następnie wszystkie grupy zebrały się przed przedszkolem, aby przejść ulicami Szczawina witając nową porę roku. Wszysy trzymaliśmy w rączkach kwiaty – symbole wiosny. Podczas spaceru dzieci śpiewały wiosenne piosenki, dzięki którym nasz korowód nie pozostał niezauważony.

Barwny korowód zawitał do Urzędu Gminy w Szczawinie, do Gminnej Biblioteki Publicznej oraz do Bloku Nauczyciela, gdzie rozdawano sadzonki kwiatów z życzeniami ciepłej, radosnej, wiosennej atmosfery w pracy. W każdym z tych miejsc przedszkolaki zostały obdarowane słodkimi upominkami.

Nasi wychowankowie chętnie dzielili się informacją, że już jest wiosna i wręczali sadzonki również napotkanym po drodze mieszkańcom gminy.

Po powrocie do przedszkola zostały uczestnikom przedszkolnego konkursu na „Wiosenny wianek” wręczone dyplomy i upominki. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą kreatywnością. Wszystkie prace były piękne, oryginalne i kolorowe. Wybór był bardzo trudny. Łącznie zebrano 45 prac, z których decyzją jurorów zostały wytypowane 3 miejsca:

• I miejsce – Eryk Żmudziński (grupa Misie)

• II miejsce – Albert Gąsowski (grupa Motylki)

• III miejsce – Patryk Bartczak (grupa Zajączki)

Zwycięzcom gratulujemy, serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnych konkursów.

Teraz postało nam już tylko czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre i całą przyrodę obudzi do życia z długiego zimowego snu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia