Dzień Drzewa w Gminnej Bibliotece Publicznej

4 tygodnie temu

W piątkowe przedpołudnie 19 kwietnia Gminną Bibliotekę Publiczną w Szczawinie Kościelnym odwiedziły dzieci z grup Żabki, Zajączki, Misie i Pszczółki, natomiast Motylki i Biedronki spotkanie miały 23 kwietnia tj. wtorek.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa, obchodzonego w tym roku 24 kwietnia, dzieci dowiedziały się: jakie są rodzaje drzew, jak drzewa pomagają nam oddychać, dlaczego drzewa są potrzebne w przyrodzie.

Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny pt.”Las z Panem Nauczanką”, układały w zespołach puzzle z ukrytymi nazwami drzew. Wysłuchały również przeczytanych przez Panią Dyrektor Monikę Cichońską fragmentów opowieści o leśnych zwierzętach.

Na zakończenie dzieci przy użyciu farbek do rąk odcisnęły swoje dłonie na koronie drzewa namalowanej na plakacie, by wspólnymi siłami stworzyć piękne drzewo.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

Fotorelacja ze spotkania

Więcej zdjęć na facebookowym profilu Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczawinie Kościelnym