Obchody Światowego Dnia Ziemi

3 tygodnie temu

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków.

Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się, w jaki sposób już jako dzieci mogą włączyć się w ochronę najbliższego środowiska i otaczającej nas przyrody. Następnie wysłuchały treści listu, który nasze przedszkole otrzymało od Planety Ziemia. Zatroskana o swoją przyszłość Ziemia zwróciła się do naszych najmłodszych uczniów o pomoc w ocaleniu jej przed coraz to większą ilością odpadów i zanieczyszczeń.

Maluchy i starszaki nie czekając ani chwili ruszyły na ratunek naszej najbliższej okolicy. Dzieci z grup Żabki i Zajączki posiały w przedszkolnym ogródku warzywka a Misie, Pszczółki, otylki i Biedronki wraz z opiekunami zasadziły wiosenne kwiatki oraz z Panem Leśniczym Norbertem Finke udały się na sprzątanie terenu wokół szkoły w ramach Ogólnopolskiej akcja sprzątania terenów zielonych organizowana przez Fundację #Sprzątamy Dla Polski .

Dziękujemy firmom ZBED-MOS ROZBIÓR MIĘSA NA ELEMENTY Zbigniew Moszczyński oraz PIEKARNIA PACYNA Piotr Majewski za pyszny poczęstunek i możliwość skosztowania kiełbasek z grilla i bułeczek.

Fotorelacja z wydarzenia