MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

11 dni temu

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia.
Z tej okazji 6 maja gościliśmy w naszym przedszkolu Druhów Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawinie Kościelnym.

Wizyta ich wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci, które w skupieniu słuchały ciekawostek na temat pracy strażaka, dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną nie tylko do gaszenia pożarów.

Przedszkolaki, w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęt, jaki używany jest podczas akcji ratunkowych.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Druhom Strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

FOTORELACJA

Więcej zdjeć można obejrzeć na profilu facebookowym ">Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawinie Kościelnym