Grupy przedszkolne

MOTYLKI Grupa dzieci 6-letnich

Wychowawca: Małgorzata Mroczkowska

RAMOWY PLAN DNIA

dla dzieci trzyletnich i czteroletnich

7.00 - 8.00

Schodzenie się dzieci do przedszkola; zabawy służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci. Gry i zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne, badawcze. Rozmowy w oparciu o oglądane ilustracje, słuchanie utworów literatury dziecięcej, ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe, słuchowe, gramatyczne. Praca indywidualna. Prace porządkowo-gospodarze.

8.00 - 13.00 Realizacja podstawy programowej
8.00 - 9.30

Zabawy dowolne przy niewielkim udziale nauczyciela. Poranna zabawa ruchowa. Prace porządkowe w sali, zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania.

9.30 - 10.00  Śniadanie.
10.00 - 11.45

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą, zabawy kierowane i niekierowane. Zabawy dowolne w sali pzy niewielkim udziale nauczyciela.  Zajęcia i zabawy ruchowe, rytmika, zabawy w języku obcym nowożytnym. Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe, ogrodnicze.

11.45  -12.00

Prace porządkowe w sali, czynności higieniczne, samoobsługowe i higieniczne, przygotowanie do obiadu.

12.00 - 12.30 Obiad.
12.30  -13.00 Relaksacja
13.00 - 15.30

Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu. Ćwiczenia indywidualne z dziećmi dostosowane do ich możliwości,

13.50 - 14.25 Podwieczorek
14.25 - 15.30 Słuchanie opowiadań nauczyciela na podstawie literatury dziecięcej, czytanie fragmentów książek, zabawy w kole, zabawy stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. Ćwiczenia artykulacyjne, ortofoniczne, słuchowe. Porządkowanie sali. Rozchodzenie się dzieci.

RAMOWY PLAN DNIA

dla dzieci pięcioletnich i sześcioletnich

7.00 - 8.00 Schodzenie się dzieci do przedszkola. Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form aktywności zgodnych z ich zainteresowaniami.
8.00 - 9.00 Zabawy integrujące grupę, w tym relaksacyjne.
9.00 - 9.30 Zajęcia edukacyjne z uwzględnieniem indywizdulanych potrzeb dziecka. Czas realizacji zajęć dostosowany jest do indywidualnyc potrzeb rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych dziecka.
9.30 - 10.00 Przygotowanie do śniadania: czynności higieniczne, samoobsługowe, porządkowe. Śniadanie. Czynności porządkowe po śniadaniu.
10.00 - 11.00 Zajęcia edukacyjne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka. Zabawy ruchowe.
11.00 - 11.30 Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg. indywidualnych potrzeb dziecka), m.in. zabawy na świeżym powietrzu: zabawy ruchowe, spacery, zabawy swobodne w ogrodzie przedszkolnym, gry terenowe.
11.30 - 12.30 Przygotowanie do obiadu: czynności higieniczne, samoobsługowe, porządkowe. Obiad. Czynności porządkowe po obiedzie.
12.30  -13.00 Czynności porządkowe po obiedzie. Odpoczynek dzieci - słuchanie bajek, słuchanie muzyki relaksacyjnej. Zabawy dowolne.
13.00 - 13.50 Podejmowane przez dzieci różnorodne formy pracy według indywidualnych potrzeb.
13.50- -14.25 Podwieczorek
14.25 - 15.30 Zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe; prace porządkowe w kącikach tematycznych. Słuchanie opowiadań/bajek czytanych przez nauczyciela. Rozchodzenie się dzieci.