Akcje społeczne

Akcje społeczne i charytatywne

"Człowiek jest wielki nie przez to ,co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II

Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych. Podjęte działania rozwijają empatię, uczą większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych ludzi i zwierząt, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

"Przedszkolaki z sercem"

Przedszkolaki z naszego przedszkola aktywnie uczestniczą w akcji polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek dla Luizki Rutkowskiej.

"Zajączki i Pszczółki" III.2024r.

"Pszczółki" IX.2023r.

W ramach projektu PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA nasze przedszkole wzięło udział w akcji charytatywnej "Święty Mikołaj na Kresach" organizowanej przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraszkowicach, podczas którek zbierane były długoterminowe artykuły spożywcze, przybory szkolne oraz artykuły chemiczne codziennego użytku. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!!!

27 października w ramach akcji „Szczawińskie przedszkolaki kochają zwierzaki” została przekazana karma, koce i akcesoria dla potrzebujących zwierząt ze schroniska "Felkowy Stryszek - Dom Tymczasowy". Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za zebrane dary, które ze względu na zbliżającą się zimę będą szczególnie potrzebne.

Po raz kolejny w październiku tego roku została zorganizowana zbiórka kasztanów i żołędzi, do której włączyły się wszystkie grupy przedszkolne.  Leśniczy p.Norbert Finke zebrał zgormadzone jesienne dary, które posłużą jako pokarm dla leśnych zwierząt. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i ich najbliższym za zaangażowanie w zbiórkę.

PAKA DLA RODAKA

Projekt pn. „Paka dla Rodaka” zakładający pomoc i wsparcie dla Polaków, którzy ze względu na burzliwe dzieje naszego narodu, znaleźli się poza granicami kraju. W tym roku projekt realizowany jest w Mołdawii oraz w Ukrainie. W naszej placówce zbierane były ketchupy, budynie i kisiele.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań.

W październiku została zorganizowana zbiórka kasztanów i żołędzi, do której włączyły się wszystkie grupy przedszkolne. 12 października 2022r. podczas spotkania związanego z obchodami Dnia Drzewa leśniczy p.Norbert Finke zebrał zgormadzone jesienne dary, które posłużą jako pokarm dla leśnych zwierząt.

Przeprowadzamy cykliczne zbiórki plastikowych nakrętek, które dostarczane są do metalowego serca przy Urzędzie Gminy w Szczawinie Kościelnym. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim jednak uczymy dzieci, że często niewiele trzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi (nakrętki są przeznaczone na rehabilitację chorych dzieci).

2021/2022

Po raz kolejny została zorganizowana zbiórka kasztanów i żołędzi, do której włączyły się wszystkie grupy przedszkolne. 12 października 2022r. podczas spotkania związanego z obchodami Dnia DrzewaDzieki współpracy z leśniczym p.Norbertem Finke zebrał zgormadzone jesienne dary, zostaną przewiezione do lasu i posłużą jako pokarm dla zwierząt zimą.

„Ile waży Św.Mikołaj?”

Społeczność Samorządowego Przedszkola w Szczawinie Kościelnym bierze udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu charytatywnego „Ile waży Św.Mikołaj?”, którego celem jest udzielenie wsparcia dzieciom, wychowankom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs ten polega na zbiórce monet, które następnie przekazane zostaną na konto fundacji.

Zbiórka karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierząt ze schroniska "Cztery Łapy”

15 października 2021r. zakończyliśmy akcję zbierania karmy i akcesoriów dla potrzebujących zwierzaków ze schroniska "Cztery Łapy” w Żychlinie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za włączenie się do zbiórki na rzecz mieszkańców schroniska „ Cztery Łapy”. Dzięki Wam udało się zebrać potrzebne pożywienie: karma mokra, karma sucha. Oprócz karmy wśród zebranych rzeczy znalazły się także koce, miski, obroże, zabawki, smakołyki i inne rzeczy potrzebne w schronisku.

Zbiórka kasztanów i żołędzi

W październiku została zorganizowana zbiórka kasztanów i żołędzi, do której włączyły się wszystkie grupy przedszkolne. 12 października podczas spotkania związanego z obchodami Dnia Drzewa leśniczy p.Norbert Finke zebrał zgormadzone jesienne dary, które posłużą jako pokarm dla leśnych zwierząt na zimę.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich najbliższym za aktywny udział w zbiórce.